Jak udělat dobrý první dojem?

První dojem je proto velice důležitý. Pracovní schůzky podnikatelů, ať už drobných či těch větších, se většinou týkají navázání spolupráce. Spolupráce může být pro budoucí vývoj podniku rozhodující, proto je potřeba se řádně na takovou schůzku připravit, a hlavně udělat dobrý první dojem. To, jak na člověka na první dojem zapůsobíte, můžete velice snadno ovlivnit. Jak na to?

podnikatel

Kvalitní oblečení je nepostradatelné.Kvalita oblečení spočívá především v jeho výběru. Na obchodní jednání a podobné schůzky je potřeba se slušně obléct. U mužů by se tedy mělo jednat o perfektně sladěný oblek, v jistých případech jsou však vhodné také džíny, košile a sako (záleží na druhu podnikání a druhu schůzky) u žen jsou vhodné šaty či kostýmek.

hodiny

Velice důležitá je dochvilnost.Na schůzku byste měli dorazit nejlépe o pár minut dříve. Určitě je lepší dorazit o trošku dřív, než o minutu později. Samozřejmě se může vyskytnout nenadálá situace, která vás zdrží, ať už se bude jednat o bouračku na dálnici či jinou katastrofu. Nicméně pokud se jedná o opravdu důležitou schůzku, vyjeďte radši o dost dříve, abyste měli jistotu, že dorazíte včas. Kdyby ovšem opravdu hrozilo určité zpoždění, dotyčného upozorněte telefonickým hovorem.

Do místnosti se snažte vstoupit vzpřímeně, se vztyčenou hlavou.Správné držení těla je velice důležité a dokáže o vás mnoho prozradit. Kráčejte pomalu a sebevědomě, snažte se nedívat do země, ale dívejte se před sebe. Nezapomeňte se usmívat a slušně pozdravit. Sebedůvěra se projevuje také uvolněním dýcháním, pozitivním stavem mysli. Důležité je se nepřeceňovat, ale také nepodceňovat.

papír

Sebekontrolaje rovněž nezbytností. Se sebekontrolou souvisí především schopnost ovládat se, pokud se jednání nedaří tak, jak bychom si představovali.
Snažte se působit důvěryhodně.Okolí vám musí věřit, musí si být jisté, že to, co říkáte, myslíte vážně, a že rozumíte tomu, co říkáte.
Samozřejmě se vším souvisí připravenost.Jestliže jste na schůzku dostatečně připravení, neměli byste mít problém s celkovou prezentací daného tématu.