Druhy plotů


Jen těžko lze postihnout všechny druhy plotů. V zásadě je můžeme dělit na to, z jakého jsou materiálu. Jednoznačně převažuje ten nejjednodušší a to je plot drátěný. Ten je skoro všude a dává o majiteli tušit, že se nad tím nezamyslel a že nemá dostatek fantazie. Další jsou ploty dřevěné a železné, ale také z jiných materiálů, například z cihel, umělých hmot nebo betonu. Každý má něco do sebe. Každý jednotlivý má své plusy a své mínusy. Malé nebo větší, ale má je.

železný plot

Dřevěný plot je asi vizuálně nejhezčí, pokud je nápaditý a nejsou to jen nahnilé kusy dřev. Jenže je s tím dosti starostí. Tento materiál by se měl občas něčím napustit a často něčím natřít, protože jinak by z něj vlivem povětrnostních sil moc nezůstalo. Něco podobného, jen v menší míře platí o plotech z železných dílů, většinou prutů. I ty je třeba občas očistit od rzi a natřít. Takže opět starost. Zdá se, že plot, o který by se nebylo třeba starat ani neexistuje. Ale přece jen je tady. Je to plot betonový. O ten skutečně starost mít nemusíme. V podstatě, ani když si jej naplánujeme postavit kolem zahrady.

dřevěný plot

Ono totiž celou montáž betonového plotu nám zařídí firma, na kterou vám na konci článku vyzradím kontakt. Tento plot může působit odpuzujícím dojmem v kasárnách, kde bývaly jen takové úzké panely nasázené na sebe. Nyní je to však celé o něčem naprosto jiném a betonové ploty se dělají všude častěji a častěji. Možná, že je důvodem právě ta jejich bezúdržbovost. Ony prostě stojí a déšť a vlhko na ně nemají nějak moc velký vliv. Což většina jiných plotů nezvládne, ani kdyby se naučila hrát na fujaru. Nu a ještě musím prozradit onen slíbený kontakt na firmu, která vám betonový plot zajistí se vším všudy, včetně všech možných fíglů. Takže si klikněte na odkaz výše a jste rázem na jejich webu. Můžete jim pak zavolat, nebo napsat, jak vám to vám lépe vyhovuje. Rádi vám vyjdou vstříc.