Jak požádat ženu o ruku

Při delší známosti přijde jednoho dne moment, kdy muž zatouží požádat svoji partnerku o ruku. Někdy tomu ani nemusí předcházet roky chození nebo žití ve společné domácnosti ale jen pocit že není na co čekat.

Ženy jsou různé a každé si představují něco jiného, nejde dát tedy jednu radu za všechny. Jedinou věcí, na kterou si ženy potrpí a mají to společné je to, že muž vysloví svoji žádost přímo a má připravený prstýnek. Některé ženy si potrpí na to, aby tato událost byla spojena s něčím mimořádným čímž může být návštěva drahé restaurace, let balonem nebo romantická večeře při svíčkách.

žádost o ruku

Nikdy však nezklame to, když muž vymyslí něco originálního a netradičního je však nutné zvážit nakolik žena ocení tuhle snahu požádat o ruku na veřejnosti. Žádost o ruku v soukromí je možností, která neurazí a nepřivede ženu do rozpaků.

Prstýnek sice může parter, jak to známe z filmů důmyslně schovat do jídla nebo pití ale není to zrovna moc bezpečné. Nejlepší je mít prstýnek připravený v krabičce do které by měl muž rozhodně zainvestovat, protože zásnubní prstýnek si zaslouží i slavností obal.

Ukázat prstýnek a mlčet je chyba

Žádost o ruku by měla být vždy provázena dotazem: „Vezmeš si mě?“ muž může mít pocit, že když ženě ukáže snubní prstýnek je jasné na co se ptá, ale v ženě toto chování může vzbudit rozpaky a nejistotu, zda je toto gesto skutečnou žádostí o ruku.

návrh manželství

Když žena souhlasí, nic nebrání začít společně plánovat svatbu. Čeká nás zařizování, výběr šatů a bot, oznámení, výběr jídla na hostinu a mnoho dalšího. Budeme muset řešit výběr snubních prstýnků. Pro inspiraci může posloužit článek:

Pokud víme že náš vztah někam směřuje, máme se rádi, jsme spolu už dostatečně dlouho či už dokonce máme děti. Není důvod čekat a zeptat se ženy na ty kouzelná tři slova na které třeba toužebně čeká.