PIJME ZDRAVĚ


Za posledních několik let jsme neustále bombardováni informacemi, že nápoje v plastových lahvích nejsou zrovna nezávadné.
Proto výrobci přišli na trh s novinkou nazývanou Sodastream. Natočíte si do láhve, která je výbavou k výrobku, vodu z kohoutku, necháte vychladit a vložíte na příslušné místo. Zmáčknete tlačítko navrchu a začnete vyrábět bublinkovou vodu. Samozřejmě, že musíte mít umístěnou bombičku zezadu na výrobníku vody. Vydrží na 80 l vody.
nápoje na pláži.jpg
A já jsem také zatoužila mít svůj přístroj. Vzpomínala jsem na dětství, kdy jsme měli tzv.sifonovou láhev, do níž se dávaly malé bombičky. Jedna bombička se rovnala jedné láhvi vody. Ne, nesnižuju tehdejší výrobky, naopak. Zavzpomínala jsem na to, jak jsem milovala domácí sodovku, a proto jsem se vydala koupit si svůj Sodastream.
Ale trochu jsem se v něm zklamala. Neudělá takové bublinky jako starý dobrý sifon, ani se zdaleka nepřiblíží perlivé, či jemně perlivé vodě v plastu.

Prodavač mi řekl, že pokud mám ráda na jazyku výbuch bublinek, musím tlačítko držet delší dobu. Ale není to takové, jak bych si přála.
Ti, co už sifon nezažili, ale můžou být na 100% spokojeni. Je poznat, že je voda sycená.
Ale nejde pořád jenom vyrábět bublinkovou vodu. Proto je dobré koupit si i džbán, kam si můžete přidávat ovoce, nebo jen vymačkat šťávu.
Mám takový. Opravdu jsem s ním spokojená. Je všestranný. Ve výbavě má lis na ovocné šťávy a nádobkou na led. Tu vložím do sítka, které je určené jak na něj, tak na louhování kousků ovoce, pokud nechceme, aby nám plavalo přímo ve vodě.
Džbán můžeme použít i na čaj a do sítka na zvýraznění chuti vložíme třeba lístky máty, nebo opět kousky ovoce.
Ale protože nejsme jenom doma, je dobré koupit si i láhev na cesty.
Je mnoho druhů lahví, aby si mohl každý vybrat.
Některé mají termoobal, aby nápoj zůstal déle chladný, či teplý. Podle toho, co do něj dáte.
Láhve z borosilikátového skla, které jsou odolnější proti rozbití než obyčejné sklo, a jsou ekologičtější, si myslím, že vedou v úspěšnosti.
Některé láhve jsou opatřeny ochranným silikonovým obalem, aby se zabránilo vyklouznutí a následnému rozbití.
Ale byla by škoda opominout cestovní hrnečky. Když se vydáme na delší cestu autem, je dobré ho mít po ruce.
nápoj s ovocem.jpg
Doma si do něj nalijeme svůj oblíbený nápoj a během jízdy můžeme popíjet, aniž bychom se pobryndali. Toto hrnky mají víčka s malým otvorem tak akorát na pohodlné napití a nic se nám nevylije, protože po jeho použití otvor zavřeme.
Zkrátka je důležité, abychom si vybrali tu správnou láhev, či hrnek, protože když se nám budou líbit od pohledu, o to raději z nich budeme pít.