Ferrari slaví 70 let

Italskou automobilovou značku Ferrari, která se proslavila především svými sportovními vozy a jejich účastí v automobilových závodech, založil Enzo Ferrari, který byl sám automobilovým závodníkem.

Rok 1929 – Enzo Ferrari založil svou firmu, která měla sponzorovat amatérské automobilové závody. Ferrari připravoval jezdce firmy Alfa Romeo na závody, kteří poté úspěšně vyhrávali.

Rok 1938 – Enzo Ferrari byl jmenován šéfem závodního týmu Alfa Romeo, která mu smluvně zakázala po dobu čtyř let závodní činnost.

Rok 1940 – Přestože Enzo Ferrari ve své vlastní firmě vyráběl převážně stroje a díly pro armádu a letectví, vyrobil v tomto roce jeden jediný typ závodního automobilu Tipo 815, který se stal prvním automobilem Ferrari. Ještě téhož roku se tento vůz účastnil závodů, kde však bohužel nevyhrál.

Rok 1943 – Enzo Ferrari přemístil svou továrnu do Maranella, kde působí dodnes.

Rok 1946 – Továrna byla po válce přestavěna a zvětšena, přibyly další provozovny nejen pro výrobu závodních automobilů, ale také pro výrobu silničních vozů.

Rok 1947 – Enzo Ferrari zkonstruoval a dokončil první vůz s koněm ve znaku. Šlo o závodní model Ferrari 125 Sport, který byl poháněn dvanáctiválcem. Tento vůz byl historicky prvním vozem značky Ferrari. Od této doby se o automobilce Ferrari začalo hodně mluvit, a dnes slaví 70. Výročí od svého založení.

Enzo Ferrari strašně nerad stavěl a prodával své automobily. Ale nic jiného mu nezbývalo, jinak by neměl finance na podporu svého závodního týmu. Vozy Ferrari si však velmi rychle získávají skvělou pověst, a mnoho bohatých lidí si přeje právě tento výjimečný automobil, jehož výkon nejenže převyšuje ostatní vozy jiných značek, ale vyjímá se také svým designem.

FERRARI SLAVÍ 70 LET
Letos slaví Ferrari výročí 70 let, což ovšem není výročí založení automobilky, ale dne, kdy mohla značka legálně používat své jméno a kdy na silnici vyjel prví automobil značky Ferrari. Po celý rok bude ve více než 60 zemích světa probíhat mnoho akcí, na kterých se představí historie a všechny vozy této značky.