Muži, dávejte si pozor!

Ženské zdravotní problémy se neustále ve všech časopisech a různých článcích podrobně rozebírají, ale o těch mužských se téměř nedočtete. Muži totiž všeobecně neradi přiznávají nějaký svůj zdravotní neduh. Spíše jejich partnerky je kolikrát musí přesvědčit, aby navštívili lékaře nebo aby se svými zdravotními potížemi něco dělali. Ale pozor!

Bylo dokázáno, že muži častěji umírají na:
·         úrazy a nehody, především za volanty svých aut
·         sebevraždy v důsledku depresí
 
SILNĚJŠÍ ZA KAŽDOU CENU?
V srdečních příhodách už ženy sice muže dohánějí, zvláště po padesátém roce života, ale přesto i zde muži stále mírně vedou. Je to zřejmě tím, že muži před mnoha svými zdravotními problémy zavírají oči. Jsou přece silnější polovinou lidstva, která musí něco vydržet a od které se i očekává trochu riskantnější způsob života.

Muži o sebe mnohem méně dbají než ženy. Nezdravé jídlo a prostředí tolik neřeší. Navíc mají sklon se poměřovat s ostatními muži a dokazovat si, že jsou supermani. Proto také více riskují při řízení, především při předjíždění a při snížené viditelnosti. Sebevraždy pak předčí autonehody a do 40 let věku jsou nejčastější příčinou úmrtí mužů! Ženy se spíše ze svých psychických problémů vypovídají, ať už kamarádkám nebo odborníkům, ale pro muže je vidina návštěvy psychiatra téměř nepřípustná. Chtějí být úspěšní a nikoliv selhávat.
 
DALŠÍ TABU, KTERÉ SE NEVYPLATÍ PODCEŇOVAT
Muže stále více trápí:
·         rakovina prostaty
·         rakovina varlat
·         problémy s erekcí
 
Překonat návštěvu urologa při potížích s močením se mužům vyplatí. Typické příznaky jsou  nepříjemné a nemusí znamenat pouze zvětšenou prostatu, ale bohužel i její nádorové bujení, které je ročně diagnostikováno stále více mužům. Rakovina varlat s sebou nese jako následek neplodnost a příčiny problémů s erekcí zase mohou poukazovat na diabet nebokardiovaskulární onemocnění.