Nechci, nebudu, nech mě bejt!

Co říkají Vaše děti? Nebo jste snad vyhráli v loterii a Vaše dítko chodí do školy rádo? Jestli je tomu tak, podporujte hou celou svou silou, jelikož děti málokdy vydrží tlak, který na ně škola vyvíjí bez pomoci okolí.

Tlak je síla vztažená na plochu

Čím víc je dítě ve škole úspěšné, tím víc ho ostatní nemají rádi, většinou samozřejmě, jsou takové děti, které jsou okamžitě oblíbené v jakékoli společnosti, ať dělají, co dělají. Děti žárlí na ostatní, že mají lepší známky a tak se jim v rámci udržení rovnováhy, snaží co nejvíc znepříjemnit život.

Nosí-li si někdo víc sladkostí, má dražší věci a je všeobecně bohatší, získá si snadno další dávku nesnášení. Obdivovatele si získávají i ti, kteří jsou vyzdvihováni učiteli. To je všeobecně nejlepší způsob, jak třídu proti někomu poštvat, pochvala před celou třídou, rozhodně zabírá.

Kolik tlaku svého okolí vydrží malý človíček, který si mnohdy neumí poradit s tím, že jsou na něj ostatní z neznámého důvodu a naprosto bez jakýchkoli příčin zlý?

Proč bych měl, když on nemusí?

Protože Ty, jsi Ty a On je On.

To zabere málokdy. Prošli jste si tím, snažte se tedy prosím pochopit. Pokud vidíme kolem nás, že někdo beze snahy nějak proleze a my musíme věnovat nesmírné úsilí do něčeho, na co on kašle, ač by měl makat více než my, v duši se nám zrodí jakási beznaděj, která kvete díky nevšímavosti našeho okolí. Pro svůj život potřebujeme chválu jako vodu pro květinu, děti možná ještě víc, jelikož vzhlíží ke svým rodičům a jakákoli forma pozornosti je jim milá, pokud nedostávají žádnou, tak samozřejmě i negativní.

Co platí

Možná už víte, proč se Vaše dítě chová tak, jak se chová a možná o tom právě začínáte přemýšlet. Věřte, že nic nedělají bez důvodu. Láska ke škole se získává těžko, ale dá se jí napomoci, pokud k tomu dítě cílevědomě už od brzkého dětství vedeme, ne drilem, ale formou zábavy, pomocí procházek, her, kroužků.

Fyzické tresty vedou maximálně ke strachu, který děti žene k lepším výkonům, ale na druhou stranu neustále žijí s tím, že když něco pokazí, zase dostanou nařezáno.
Co chcete pro své děti?