Ozdoba pro váš dům či terasu

Taková markýza nám poskytne přesně to, co potřebujeme. Příjemný chládek v největším parnu, kde si můžeme odpočinout a užívat si zaslouženou dávku pohody. Kromě toho nám markýzy nabízí ochranu také před deštěm, kdy nemusíme rychle začít sklízet nádobí na stole.

útulná terasa

Při jejím výběru a umístění bychom se měli nejprve zamyslet nad několika věcmi. Například je tu výška, která by měla odpovídat nejméně 220 centimetrům od podlahy a pak také sklon. Pokud si chcete podobné zařízení nainstalovat například na lodžii, vybírejte spíše svislé fasádní markýzy. Díky důmyslnému zařízení, které je navinuté na hřídeli o průměru 110 až 140 centimetrů a spodnímu profilu vedeném v liště, působí velmi nenápadným dojmem. V každém případě byste neměli nikdy podcenit radu zkušeného technika, který vám pomůže s odbornou montáží. Nejprve provede měření a pak teprve zvolí nejvhodnější způsob instalace speciálně pro váš případ. Díky tomu můžete využít zastínění až 12 metrů.

praktická veranda

Podle čeho tedy vybírat

· V každém případě by měla vámi vybraná markýza ladit s celkovým konceptem vaší lodžie či terasy.
· Základní barvy vyjdou mnohem levněji, ale na výběr máte samozřejmě i řadu dalších odstínů. Záleží tedy pouze na vás.
· Velmi důležitá je také orientace terasy a celková plocha, kterou potřebujete zastínit nebo ochránit před nepřízní počasí.
· Textilie volte jen takové, které se budou dát snadno udržovat. Velké oblibě se těší například stříbrná, protože je na ní špína téměř neviditelná. Bývají opatřeny také speciální impregnací, která využívá poznatky z oblasti nanochemie. Proto tyto látky odolávají dobře nejen znečištění, ale také například plísním.
· V oblasti barev se často doporučují také odstíny hnědé nebo třeba veselé pruhy, kde není znečištění znatelné. Vybírejte také podle toho, zda žijete u lesa nebo ve městě.
· Kromě toho tito pomocníci disponují dešťovými a otřesovými čidly, takže se samy zatáhnou v případě potřeby. Díky tomu vám vydrží opravdu velmi dlouho.

užívat si života

Dopřejte si proto takový komfort i vy a budete konečně snídat na čerstvém povětří, kde to nejlépe chutná.