Proč se mladým lidem nechce pracovat

Po celém světě je nespočetně mnoho volných pracovních míst. Na některé brigády děti mohou chodit již od 15 let. Zájem mladých lidí ale klesá. Nemají o ně vůbec zájem a tak přichází na řadu rodiče. Přitom vydělat si pár kaček je pro každého z nás ideální. Díky práci si mnoha dětí dokáže uvědomit hodnotu peněz a dostávají nové zkušenosti do života. V každém regionu najdete několik desítek dětí, které vám řeknou, že ještě nikdy žádnou brigádu nevyzkoušely, což je obrovská chyba.

zoufalství

Největší problém je hlavně u chlapců, ze kterých se později mohou stát mamánci, jelikož jim maminky ututlají cestičku samy. Co se týká dívek, ty se snaží spíše vymanit z vlivu rodičů, takže to u nich není až tak velký problém.
Obecně je známo, že práce s kamarádem je o dost lepší, než když jdeme někam na vlastní pěst. Pomáhají si navzájem a vzájemně se podporují.

Důvody toho, proč mladí lidé nechtějí pracovat:
1, Brigády, o které by měli zájem, jsou třeba až od 18 let.
2, Některým se zase na druhou stranu nechce makat rukama.
3, Špatná doprava
Týká se nejčastěji lidí z vesnic a okolí.
4, Pozice je málo placená
Když si to například srovnáte se sociálními dávkami, volba je většinou jasná.
5, Pracování na směny
Týká se nejčastěji továren či výrobních závodů. Práce na směny je velmi náročná a mnohdy
i málo placená – viz bod 4.
6, Jsou až moc vybíraví

Tohle se mu nechce a tohle taky ne. To je pak těžko.
Někteří lidé si nechtějí připustit, že by se měli po nějaké té práci poohlédnout. Někteří si třeba říkají, na co by měli vydělávat, když je jejich rodiče vezmou na drahou dovolenou a nebudou muset nic platit. To je pak ale pak chyba ze strany rodičů a ne dítěte. Některým mladým ale nedochází to, že tím, že budou jen na sociálních dávkách, škodí hlavně sami sobě.

sociální síť

Takže milé děti, opravdu hoďte lenost za hlavu, protože při práci si můžete třeba najít i nové kamarády a hlavně získáte opravdu dobré zkušenosti do života.
Pokud byste se rádi dozvěděli více, zkuste navštívit .