Tyčinky plné vůní

Už ve starých dobách, před několika stovkami a tisíci roky lidé toužili po krásných vůních a tak spatřily světlo světa vonné tyčinky . V průběhu doby se vyvíjely nové vůně a esence. Centrem toho všeho se stala Itálie, lépe řečeno samotné Benátky, které byly i centrem obchodním.
Islámské státy používaly různé vonné přípravky při svatebních obřadech či pohřbech, některá náboženství s nimi naopak zaháněla zlo. Na dálném východě byly používány při pořádání různých druhů rituálů. Teprve v druhé polovině minulého století se dostali k nám a stali se tak prostředkem k odreagování mysli a uvolnění těla.
vonné tyčinky.jpg
Kde se vlastně vzaly
Kolébkou vonných látek, což nikoho asi nepřekvapí, je Dálný východ. K jejich výrobě slouží čistě přírodní produkty (usušené květy rostlin, bylinky, aromatické druhy dřevin). Při výrobě je používán také med a jako další přísada oleje různých vůní. Tyčinky se do těchto připravených směsí ponoří a pak nechají volně usušit na slunečném místě. Tento proces netrvá déle než několik málo dnů.
zapalování tyčinek.jpg
Aromaterapeutická sezení a jiné
Výborným pomocníkem jsou tyčinky především při různých relaxačních technikách, napomáhají uvolnění mysli a navození příjemných pocitů, tím příznivě působí na duši člověka. Když budete chtít s partnerem prožít krásné chvilky, vhodnými vůněmi jsou zázvor, šafrán, vanilka nebo jasmín, jsou osvědčeným a vyzkoušeným afrodisiakem. K lásce samotné pak vábí vůně jablečná nebo pomerančová. Pokud plánujete potomka, uvolněte se v místnosti provoněné levandulí, cedrem nebo citrónem. V případě, že chcete svůj domů ochránit před zlem, použijte tyčinky s vůní santalu nebo lotosu. Při zdravotních obtížích sáhněte po vůni violy nebo myrhy. Studujícím by mohla být v jejich konání nápomocna vůně mandlí nebo orchidejí.