Zvířata, jejichž jed zabíjí i léčí

Najít to nejjedovatější zvíře na světě bylo od pradávna v zájmu nejednoho jedince zabývajícího se temnými silami. Například ve starověké Číně zavřeli do jedné nádoby hady, štíry, pavouky, škorpiony a další zvířata. Když po nějaké době nádobu otevřeli, zůstalo v něm na živu jen to zvíře, které je nejjedovatější. To poté zabili a rozemleli ho na jed. V dnešní době je dosti těžké přesně určit, které zvíře je opravdu nejjedovatější. Záleží totiž na tom, zda budete hodnotit podle množství jedu nebo kolik lidí ročně zabijí.

Vědci dokonce poslední roky zjišťují, že některý jed štírů by mohl působit jako zbraň proti rakovině. Například jed některých druhů štíra obsahuje protilátku chlorotoxin, která po spojení  s fluoreskujícím markerem odliší zdravé buňky od těch napadených, což by v budoucnu mohlo velmi pomoci v lékařství. Při správném použití mohou jedy zachránit životy a léčit nemoci.

NEJJEDOVATĚJŠÍ ZVÍŘATA NA ZEMI
·         KOBRA
Nejjedovatějším hadem je kobra královská. Dorůstá délky až pěti metrů, proto je nepřehlédnutelná. Každý by se jí měl vyhnout obloukem. Její varovné zvětšování krku i výrazné zbarvení jsou jasným důkazem, abychom ji nedráždili. Její jed dokáže dospělého člověka zabít během pár minut.

·         ČERNÁ VDOVA
Její jed je jedním z nejúčinnějších, dokonce je silnější než jed kobry či chřestýše. Čím větší pavouk je, tím má v sobě více jedu.

·         ŠTÍR
Štírů je mnoho druhů, ale jejich jed je velmi účinný. Jejich bodnutí je navíc velmi bolestivé. Poté přichází závrať, bolest a křeče, které člověka paralyzují a následně zabijí.

·         TIPAN
Jeho jediné kousnutí je tak agresivní, že by dokázalo zabít až stovku lidí. Jeho jed zabije do 45 minut, pokud není podán protijed.

·         CHOBOTNICE SKVRNITÁ
Již její výrazné zbarvení varuje své okolí. Sice dorůstá jen pěti centimetrů, ale dospělého člověka dokáže zabít jediným kousnutím. Jed naštěstí vypouští jen v případě, že se cítí být ohrožená.

·         MEDÚZA ČTAŘHRANKA
Tato medúza je velmi nebezpečná. Její až třímetrová žhavá chapadla jsou posetá jedovatými buňkami. Jed je velmi prudký a útočí na srdce, nervový systém i na kožní buňky. Tyto malé potvůrky zabily již mnoho lidí.