Práce je velmi důležitá


Nepodceňujte svůj kariérní život.Je rozhodně velmi důležité, abyste si uvědomili, že práce je velmi důležitá. Mnoho lidí, kteří si libují především v ezoterice a podobných záležitostech apelují na to,abychom se k práci příliš neupínali.

Je nepochybně pravda, že život je krátký. A skutečností zůstává, že většinu života plníme povinnosti. Čas potěšení a zábavy a uspokojování duchovních potřeb je v podstatě velmi krátký a jinak to výhledově ani být nemůže. Pokud máte pocit, že současný člověk věnuje mnoho času práci, tak si uvědomte určitá fakta a totiž:
1. Musíte platit nájem nebo hypotéku
2. Musíte se živit
3. Musíte živit děti
4. Musíte průběžně zařizovat a kultivovat domácnost
5. Musíte hradit vzdělávání dětí, například volnočasové aktivity dětí jsou velmi nákladné
6. Musíte se šatit
7. Musíte šatit děti
8. Musíte investovat do rekreace rodiny
 

Začít podnikat

Ve výčtu bychom zajisté mohli pokračovat dlouho, nicméně z výše uvedeného je zřejmé, jak velmi je důležitá práce a začít podnikat je rozhodně velmi moudré rozhodnutí i když lze očekávat, že přinejmenším pro začátek to vůbec nebude žádná procházka růžovým sadem. Ale investovat čas, energii a peníze do svého je rozhodně výhodnější, než se vyčerpávat pro zbohatnutí někoho jiného.

Samozřejmě je důležité rozhodnout sev jaké oblasti podnikat a v které lokalitě je o dané produkty nebo služby největší zájem. Neměli byste se bránit tomu odcestovat tam, kde je poptávka největší. Výhodou malé republiky je relativně snadná dostupnost i do poměrně vzdálených míst.
Není bez zajímavosti, že pokud budete mimořádně úspěšní, můžete časem práci delegovat na někoho jiného a užívat si v relativně mladém věku plodů své práce a to se nepochybně vyplatí dřít dnes, když na to ještě máte kapacitu a za patnáct let jen dohlížet na to, jak ostatní pracují ve Vaší společnosti.