Naplánujte si dovolenou, která vás nezruinuje


Pokud se budete řídit našimi typy na cestování a dovolenou, zvládnete uspořit slušnou sumičku peněz. Ani cestování, ani ubytování, ani pobyt v cizí zemi nemusí být tak nákladný, jak si možná myslíte.

Cestujte nalehko

Pokud cestujete letadlem, dejte si pozor, abyste cestovali nalehko. Tím se vyhnete poplatkům za zavazadla, nebo připlácení zbytečných peněz, pokud zjistíte, že je vaše zavazadlo přes limit povolené váhy. Nejlépe uděláte, pokud se dokážete sbalit do příručního zavazadla.

zavazadlo

Zabalte si jídlo sebou

Zvláště pokud jedete do země, kde je předražené jídlo oproti naší zemi, vyplatí se vám, pokud si zabalíte nějaké potraviny sebou. Pokud máte k dispozici jako ubytování apartmán, kde si můžete vařit, zabalte si všechny základní potraviny a můžete si celý týden vařit levná a jednoduchá jídla.

Kupte si své ubytování napořád

Pokud máte prostředky na to investovat do nemovitosti, neváhejte. Investování do nemovitosti je jednou z nejjistějších věcí, do kterých můžete investovat, jelikož se předpokládá, že jejich cena do budoucna poroste. Pokud si koupíte dům v zahraničí, třeba prodej apartmánů Chorvatsko https://www.najadranu.cz/prodej/, můžete si do budoucna ušetřit peníze za ubytování, a zároveň nechávat nemovitost v průběhu roku vydělávat tím, že ji budete pronajímat.

Kempujte

Pokud netrváte na luxusním hotelu, co takto vyzkoušet kempování ve stanu? Kempování může být o tolik levnější, než ubytování v hotelech! A kromě toho, může to být velké dobrodružství a úplně nový zážitek, pokud jste kempování ve stanu nikdy dříve nezažili. Snažte se ale držet ověřených kempů, kde budete mít přece jen důležité věci, jako je sprcha, toalety a podobně.

kempování

Mimo sezónu

Co může cenu vaší dovolené výrazně ovlivnit je to, kdy na ni vyrazíte. Cestování například během září může být způsob, jak za vaši dovolenou ušetřit. Vyhněte se sezóně v červenci a srpnu, kdy jsou dovolenkové destinace nejvíe plné a taé nejdražší.