Když už je pozdě

Rozumný člověk by po požití alkoholu zásadně neusedl za volant. A tomu nerozumnému to alespoň zakazují zákony. Je a musí tomu tak být proto, aby se předešlo zbytečným nehodám a neštěstím, jež mohou mít klidně i fatální následky.
O zákazu řízení pod vlivem se už dnes všeobecně ví. Stejně jako se ví, že pokud ho někdo poruší, musí počítat s trestem. A to v tom lepším případě pouze s trestem za toto provinění a v případě horším třeba i s potrestáním za škody způsobené na majetku nebo újmy na zdraví a životech.taxi v pozadí
A tak to má být.
Jenže co když se někdo napije a až poté zjistí, že musí ještě někam jet, a to neodkladně? A co když musí odjet vlastním vozem a nelze využít nějakou alternativu, jako je dejme tomu taxi, veřejná hromadná doprava a podobně? Co když musí být dotyčný i jeho vůz někde jinde dříve, než tento stačí vystřízlivět?
Pak je tu alespoň pro lidi z naší metropole dobrá zpráva. Právě v takových situacích se jim nabízí odvoz vozu, služba zaměřující se právě na pomoc takovýmto podnapilým řidičům.
Pokud se tu někdo ocitne v podobné situaci, nemusí propadat skepsi ani hloupě přemítat nad tím, má-li jízdu pod vlivem risknout nebo ne. Stačí jediný telefonát na dispečink, kde si lze dohodnout pomoc, a pro dotyčného přijedou dva řidiči, z nichž ho jeden odveze na místo určení vlastním vozem, zatímco druhý poslouží jako taxikář svému kolegovi.taxi na ulici
Díky této službě se tak každý dostane tam, kam potřebuje. Ten, kdo požil alkohol, i se svým vlastním vozem. A to aniž by hrozilo nějaké nebezpečí, aniž by byly porušovány zákony.
A to se to rázem slaví! Díky tomuto servisu si může každý dojet tam, kam se mu zlíbí, může se tam bavit, jak jenom uzná za vhodné. Protože domů vždycky dojede.
Jenom se za tuto službu pochopitelně jako všude jinde platí, nejedná se o žádnou charitativní činnost. Ovšem cena je známa už předem z ceníku, nikoho tu ‚nenatáhnou‘ a vyplatí se to. Rozhodně víc než to, co by následovalo v případě zadržení nebo dokonce nehody pod vlivem.