Poradna: Jak dosáhnout sexuálního štěstí?

Pakliže toužíte po sexuálním životě, který by vás učinil šťastným, nejspíš jste čekali něco závratnějšího. Ale jinak to skutečně nejde. Šance, že najdete někoho, kdo bere sex úplně stejně jako vy, má sejná očekávaní, ale třeba ho zajímají i stejné techniky, polohy nebo tzv. „kinks“, tedy fetiše, úchylky nebo neobvyklosti, je vskutku malá.

Vědci nám proto radí, abychom při výběru sexuálního partnera a v našem sexuálním životě měli otevřený komunikační kanál a abychom nezapomínali, že na všem se musí pracovat – ano, dokonce i na sexu.

Klíč k nalezení dokonalého sexuálního partnera neexistuje

Je jenom skutečně malá šance, že najdete partnera, se kterým byste si padli do oka a navíc měli najednou a automaticky zcela perfektní sex. K tomu se podle studií musíte dopracovat, a nejjednodušeji to jde právě skrz komunikaci, ale také umírněné očekávání.
Podle studií se lidé dělí na dvě skupiny:

–          Je to osud
Jedna polovina věří, že k sexu se dopracovat nedá. Buď si musí partneři okamžitě sednout, nebo si hledat jiného. Podle této skupiny lidí je sex a to, zda si v něm budete rozumět, odrazem partnerského vztahu.

Pokud si vzájemně budete jenom dělat ústupky a nedokážete se automaticky v posteli sesynchronizovat, je nemožné, abyste byli dobrými partnery i mimo postel. Podle této skupiny se kvalita vztahu odvíjí od míry vášnivosti a kvality sexu. Pro tuto skupinu lidí je tedy v partnerském vztahu hlavní sex. Pokud je tedy problém v sexu, odpískají rovnou celý vztah.

–          Všechno je o úsilí
Tato skupina lidí věří, že stejně jako zahradu je třeba zalévat, aby nesla ovoce, je třeba i sex pěstovat, aby byl co nejlepší. Tato skupina je umírněnější a trvá na tom, že k sexu se musí každý pár propracovat komunikací, ale také zkoušením. A běžné partnerské hádky neřeší přes sex, nebo je ne nutně se sexem váže dohromady.