Kondom tak tenký, že ho ani neucítíte

Australští výzkumníci se pustili do testování nových látek a polymerů na přírodní bázi, které by mohly pomoci při vývoji nového typu kondomu, jenž by byl spolehlivější, jemnější a tenčí, než jsou ty dnešní. Běžný latex, z nějž jsou dnešní prezervativy vyrobeny, by se tak mohl stát odolnějším, ale také pružnějším a proto bezpečnějším. Vědci chtějí najít způsob, jakým bude možné syntetizovat vhodný materiál, jenž by vedl k výrobě těch nejspolehlivějších a nejtenčích kondomů.

–          Ovčí střívka
Ještě ve středověku se místo kondomu používala ovčí střívka – ale ta byla hrubá a hlavně neúčinná. První kondomy, které se začaly vyrábět z latexu v polovině minulého století, byly hrubé, a to až desetkrát oproti těm, které se vyrábějí dnes. Dnešní kondomy mají tloušťku od jednoho po půl milimetru – avšak dobře víme, že i tato tloušťka je při milostných hrádkách nepřekonatelná bariéra.

–          Není to ono
Sex s kondomem má sice za následek o něco málo delší dobu trvání sexuálních hrátek, ovšem na druhou stranu je to zkrátka bariéra a pocit slasti je přece jenom utlumen. Ideálnem všech výrobců prezervativů se proto stalo vyrobit co nejtenčí  prezervativ, který by byl zároveň co možná nejbezpečnější.

–          Jde o každý milimetr
Mezi největšími značkami jako jsou Durex, Trojan, Kimono nebo Crown jde doslova o setiny milimetrů. Jeden z australských profesorů dokázal syntetizovat novou lásku, jež se dá zkombinovat s latexem, a díky tomuto by kondomy byly tenčí přibližně o třicet procent. Skvělou zprávou je, že tento druh nového kondomu by zároveň splňoval všechny hygienické a zdravotní standardy, ačkoli by podle slov vědců byl tenký asi jako lidský vlas.

–          Nové látky se vyvažují zlatem
Na trhu mezi kondomy by taková látka byla doslova ráj. Nejenom pro toho, kdo ji vyvine, a i pro první společnost, která ji uvede do prodeje.