Steve Jobs

Steve Jobs se narodil 24.února 1955 v San Franciscu a stal se jedním z nejvýraznějších lidí počítačového průmyslu. Spolu se svým kamarádem Stevem Wozniakem vymysleli počítač Apple I a založili tak společnost Apple Computer, aby ho mohli prodávat. Společnost vznikla u nich v garáži a zajímavostí je, že název Apple vznikl podle jména Jobsova nejoblíbenější ovce.

Počítač si získával stále více lidí a druhý typ Apple II jim zajistil výraznou pozici na trhu. Později Jobs viděl potenciál ve výrobě myší. V roce 1983 vznikl počítač Lisa, který byl jako první vybaven myší a dále také vynalezl počítač Macintosh, který byl určen k masovému používání, díky jednoduchému ovládání. Manažer John Sculley, kterého Jobs přetáhl ze společnosti Pepsi-cola, se s ním ale v jeho názorech neshodoval a Jobs nakonec firmu, kterou sám zakládal, musel opustit.
 
NeXT Computers a Pixar
Poté, co byl Jobs vyhozen z Applu, založil novou společnost pod názvem NeXT Computers, kde se mu ale tak dobře nedařilo a společnost se zaměřila na vývoj softwaru NeXTSTEP. Tuto společnost pak v roce 1997 odkoupil Apple a Jobs se zase vrátil do jeho vedení. Steve Jobs také založil firmu Pixar, která byla podstatně úspěšnější než firma NeXT. Prvním úspěšným filmem se stal Příběh hraček. Od té doby společnost Pixar vydala mnoho známých filmů. Například Příšerky s.r.o., Hledá se Nemo, Auta či Vzhůru do oblak a některé filmy dokonce získaly Oscara za nejlepší film.

Iphone a rezignace
Když se Steve Jobs znovu vrátil do společnosti Apple, začali se více zaměřovat také na výrobu jiných zařízení, než jen počítačů. Vznikl tak hudební přehrávač iPod, hudební software iTunes, dotykový mobilní telefon iPhone a tablet iPad a díky velkému úspěchu těchto zařízení se stala firma Apple jednou z největších světových firem.
V roce 2011 Jobs rezignoval z důvodu nemoci – rakoviny slinivky břišní, které také o několik měsíců později podlehl.

Steve Jobs byl tak jedním  z nejúspěšnějších lidí v posledních letech a to zejména díky tomu, že dokázal vycítit potřeby trhu, kladl důraz na jednoduchost a design, chtěl mít dohled nad vším, co se v Applu dělo. I když několik let bral jen 1 dolar za rok, přesto byl zařazen mezi nejbohatší Američany.

Jobs inspiroval spoustu lidí, bylo o něm natočeno několik filmů a také napsána velmi úspěšná kniha.