Taška do porodnice

Lámete si hlavu nad tím, aby vám něco v porodnici nechybělo? V podstatě, když se zamyslíme, skutečně potřebných věcí je pouze pár. Ovšem ulehčit pobyt vám mohou i další věci.
Víceméně je asi jedno, zda zvolíte kufr nebo cestovní tašku. Důležitější je obsah.

ü  Noční košile – košili si vezměte i v případě, že nemocnice košili poskytuje. Nevíte, zda ji vyfasujete v dobrém stavu. Navíc v té své si budete připadat domáčtěji. Sbalte 2 – 3 a hlavní požadavky klaďte na to, aby byla na knoflíky v dekoltu a neméně důležitý je i materiál. Nejideálnější bude bavlna.

ü  Poporodní kalhotky – jednoznačně nejlepší jsou ze síťoviny. Zakoupíte v lékárně. Dají se prát a využijte je i chvíli doma.

ü  Poporodní vložky – většinou porodnice poskytuje, ale lepší bude je mít v záloze pro případ, že vám nebudou vyhovovat ty jejich.

ü  Přezůvky – ideálně dvoje. Jedny využívejte pouze do sprchy.

ü  Osušky –  Jednu si vyhraňte pouze pro intimní partie. Nejlepší v červené barvě. Další se nebojte použít pouze pro oblast prsou. Během kojení je důležitá i správná hygiena. Třetí postačí na zbytek těla i jedno umytí vlasů po porodu.

ü  Kruh – ano, plovací kruh. V případě citlivých intimních partií oceníte sed na nafouklém kruhu.

ü  Hygienické potřeby – vystačíte s mýdlem, šamponem a kartáčkem na zuby.

ü  Pro miminko pleny a ubrousky. Oblečky většina porodnic půjčuje erární po dobu pobytu.
 

Vhodné je tašky rozdělit a při příjmu a během porodu mít zvlášť taštičku na porodní sál. Nebudete tak muset přehrabovat ve všech věcech. Nehledě na to, že někde vám mohou tašku uložit mimo porodní sál. Doporučujeme mít zvlášť:

 
ü  Dokumentaci – těhotenskou průkazku a další dokumenty mějte po ruce v  malé taštičce.
ü  Jednu košili – po porodu se do ní budete moci hned převléct.
ü  Gumička do vlasů – v případě delších vlasů využijete.
ü  Ručník – pravděpodobně během první doby porodní strávíte čas i ve sprše.
ü  Tričko pro partnera – věřte, že i on se velmi zapotí a rád se převlékne.
ü  Svačina – dopředu nevíte, jak dlouho budete bez jídla a především partner ocení něco do žaludku. Pro vás bude vhodný hroznový cukr. Doplníte jím energii.

Pozorně si přečtete seznam vaší porodnice. Jistě jej najdete na jejich internetových stránkách nebo vám ho rádi dají k dispozici při prohlídce porodnice.