Celoroční mobilní dům vyžaduje také pozemek

Výhody mobilních domů se točí zejména kolem jejich samotné konstrukce. Jsou rychle postavené z montovaných dílců, ale velmi robustní, v případě celoročního mobilního domu http://www.top-mobilnidomy.cz/ zateplené a opatřené okny s dvojitými skly. V zásadě jim nelze nic vytknout, podobné ? dřevostavby se běžně vyskytují v zámoří, některé jsou umístěné na pevné základové desce a jiné na mobilním podvozku.dřevo na vytápění domu

Vybírejte pečlivě především pozemek

S mobilními domy je to dnes jako s nábytkem, jestliže si pořídíte kvalitní nábytek (postele, skříně, komody a stoly) z masivního dřeva a upřednostníte masiv před dřevotřískou, výrobek si musíte poskládat jako stavebnici sami z jednotlivých komponentů. Bydlení v takové montované rezidenci je pak ovšem komfortní se vším všudy, ale hlavně cenově dostupné.
Co však bývá největším úskalím, je volba ideálního pozemku. Máte sice výhodu, že své působiště můžete časem vyměnit za jiné, ale proč si přidělávat starosti hned ze začátku:
Povodňová lokalita – podezřele levné pozemky jsou na prodej v „podezřelých“ lokalitách. Mezi nimi je to nejčastěji zátopová oblast, případně místo, kde je v územním rozhodnutí plánována výstavba přehrady nebo jiné velké stavby podobného typu. Mějte tedy oči na stopkách a vše si předem ověřujte.kolonie dřevěných domů
Problematický zdroj pitné vody – nejvíce pozornosti věnujte technologickému zabezpečení a inženýrským sítím. Velké obtíže mohou nastat v souvislosti s dostatečně vydatným zdrojem pitné vody. Chce to zkrátka dobrého proutkaře a případně zjistit v blízkém okolí, jak vydatné jsou spodní prameny. Bez vody se zkrátka neobejdete a vozit ji po zbytek života v barelech, je nad lidské síly.
Velikost pozemku – při nákupu nebo pronájmu pozemku také uvažujte, že bude třeba zajistit dostatečně velký prostor pro skladování paliva pro vytápění. Zpravidla lidé využívají výhodu krbových kamen a proschlého dřeva a způsob vytápění přímotopy nebo zemním plynem se volí méně často. Na dřevo musíte postavit přístřešek a spočítat také jeho potřebnou velikost.