Jak se chránit v letních dnech?

Záření ze slunce je sice pro nás velmi zdravé, co se týče vitamínů, ale ne vždy je zdravé pro naši kůži. Všichni víme že záření ze slunce způsobuje rakovinu kůže. To není žádná sranda. Pokud máte dost s tebou pokožku musíte se chránit o to víc. Nezdá se to, ale zářením vaše buňky v kůži odumírají. Všichni víme, jak funguje usychání pokožky. Přesně to se děje, když jsme na slunci. Na naší pokožce se sice mění látky na vitamíny, ale děje se i to že se pokožka vysušuje a buňky pokožky odumírají. Někdy se může stát to, že se buňky začnou nekontrolovatelně dělit. V tomto případě pak dochází k nádorovému bujení a vytvoří se rakovina kůže. Proto je třeba nevystavovat zbytečně kůži slunečnímu záření a chránit se. Věřte nebo ne všechny ochrany které existují pomáhají. Proto toho využijte a snažte se chrání svou kůži.

opalovací krém

kůže sama o sobě se chrání vrstvami které obsahuje ovšem to nestačí, proto aby se kompletně před sluncem ochránila sama. Od toho se to vy abyste kůži namazali. Všichni víme že existují různé opalovací krémy. Tyto krémy kůži i před UV zářením, které je tak škodlivé pro naše kožní buňky. Toto záření se nesmí dostat ve velké míře k buňkám. Proto na sebe namažete vrstvu opalovacího krému, který kůže chrání. Opalovací krém má mnoho faktorů a vy si vyberete ten správný podle toho, kam se zrovna na slunce chystáte. Pokud víte že se chystáte někam kde je slunce silnější, nebojte se využít opalovací krém s vyšším faktorem.

pláž

před sluncem chránit musíte i vaše oči. Opět nadměrné záření může způsobit slepotu. Proto používejte sluneční brýle, které chrání vaše oči před škodlivým zářením. Trhu můžete najít jak sluneční brýle dámské, tak také pánské. Sluneční brýle jsou všelijakých tvarů a barev, můžete si tak vybrat ty, které vám budou nejvíce slušet a můžete se i se slunečními brýlemi cítit dobře. Nemusíte se stydět, jen chráníte své tělo před zářením.