Jaké ostatní díly k trampolínám jsou v prodeji

Trampolíny se prodávají zpravidla jako komplety, které po vybalení z krabic sestavíte podle návodu k použití. Základní kostru tvoří nosná konstrukce z ocelových trubek, do níž se upíná soustava obvodových pružin, a ty napínají skákací plochu. Výrobky by měly být opatřeny i ochrannými prvky – krytem pružin z PVC a bezpečnostní sítí proti pádu z nářadí.
V prodeji jsou také samostatné náhradní díly a kromě základní kovové konstrukce lze zakoupit prakticky cokoli, počínaje samotnými pružinami a konče skákací plochou. Náhradní díly a příslušenství však také sestává i z dalších komponentů – z ostatních dílů k trampolínám Good jump, které sice nejsou nezbytné, ale zvyšují bezpečnost a usnadňují manipulaci s výrobkem.žena před dopadem na trampolínu.jpg
Napínací háky pro instalaci pružin – navlékání pružin do oček je mnohem snazší se speciálním přípravkem, s hákem to jde zkrátka mnohem lépe, než holýma rukama.
Žebříky a schůdky – mívají dva až čtyři stupínky a jsou zhotoveny z ocelových trubek, případně doplněny plastovými stupátky. Usnadňují vstup na nářadí, aniž by bylo nutné přistavovat skládací schůdky nebo zahradní židle.
Kotvicí sady – jejich účelem je udržet stabilitu nářadí na travnaté ploše. Sada sestává z vázacích popruhů a ocelových kolíků, které se rukou zavrtávají do země. Kolíky pro ukotvení trampolín plní podobnou funkci, jako kovové kotvicí kolíky pro outdoorové stany.dívka skákající na trampolíně.jpg
Ochranná síť pod trampolínu – v posledních letech velmi často využívané příslušenství. Tento výrobek se na trhu uchytil po neblahých zkušenostech, kdy pod trampolínou v okamžiku, kdy na ní někdo skákal, podlézala domácí zvířata nebo malé děti a docházelo tak k velmi nepříjemným zraněním.
Ochranné plachty – slouží jako ochrana povrchu trampolíny před povětrnostními vlivy a nečistotou. Zabrání průniku dešťových srážek a spadu prachových částic, listů stromů a dalších nečistot na skákací plochu v době, kdy se nářadí nevyužívá. Plachty bývají zhotoveny z kvalitního polypropylenového vlákna a jsou opatřeny upínacími úchyty nebo stahovací šňůrkou.