Když vnitřní kamenná dlažba hřeje


Také vás to láká procházet se naboso v létě na koupališti po nějakém teplém povrchu, třeba po sluncem rozpálených kamenech? Tato dobrodružství znají velmi dobře například vodáci, kteří splouvají říční koryta s kamenitým dnem, kde se občas kameny objevují na březích, a jsou vyhřívané sluncem. Tehdy dovedou absorbovat tolik záření, až vás to příjemně překvapí, a střídavě stoupat na teplé kameny a chladit nohy v říční vodě, to je zážitek podobný saunování, kdy vystřídáte horký vzduch s chladnou vodou v ochlazovacím bazénku.

kameny na pláži

S tímto vědomím si mnozí lidé pořizují kameny i na zahradu, kupříkladu je to lepší volba, než betonové dlaždice nebo zámková dlažba. Kameny lépe absorbují sluneční záření a také jej delší dobu vyzařují do okolí, takže vám mohou poskytnout delší a větší rozkoš. Kameny se také stávají součástí bosonohých chodníků, kde napomáhají k autoreflexní masáži, podobně jako jiné členité povrchy z přírodních materiálů, jako je dřevo, šišky, tráva, písek nebo jehličí.

kamenný obklad

Mít tak dlažbu i doma

Dlažba z kamene v domácnosti je perfektní volbou kdekoli, ale především tam, kde kromě snadné údržby a velmi dlouhé životnosti potřebujete teplo od nohou. Docílíte toho podlahovým vytápěním v kombinaci s vnitřní kamennou dlažbou, která vykazuje velmi nízkou hodnotu tepelného odporu, tedy rychle akumuluje teplo od topného zdroje a předává jej dál. A vaše chodidla tu mohou opět zaznamenat skrze citlivé receptory onu blaženost, s jakou se setkáte u řeky na kamenech rozpálených slunečními paprsky.

A jaké přírodní materiály tohoto typu se hodí do interiéru? Je jich celá řada a vybírají se hlavně na základě vzhledu. Může to být pískovec, rula, porfyr, mramor, žula nebo kvarcit, stačí prohlížet katalogy a rozhodovat se na základě vaší intuice a všech předkládaných vlastností jednotlivých druhů přírodních nerostů.