Nebankovní úvěr vám může nabídnout víc

Takový zápis v registru může na první pohled vypadat jako hotová katastrofa. Vždyť díky takovému stigmatu můžete rovnou zapomenout na všechny bankovní půjčky. Banky lidem se zápisem v registru peníze zkrátka nepůjčují a okamžitě je přesouvají na seznam rizikových klientů. Na ten se tedy dostanete i tehdy, když se proviníte třeba i takovou drobností, jako je opoždění platby za energie, za telefon anebo za zdravotní a sociální pojištění. A rozhodně to neusmlouváte – se záznamem v registru můžete na bankovní úvěr jednoduše zapomenout.

euro mince

Dobré řešení máte po ruce

Ovšem kdo by se trápil přemlouváním bankovních úředníků v situaci, kdy má po ruce jedno mnohem snazší a rychlejší řešení, které ho navíc zatíží neúměrně méně, než je vyřízení běžného bankovního úvěru. Řeč není samozřejmě o ničem jiném než o oblíbené nebankovní hypotéce bez registru. Tedy takové půjčce, která vám vyjde vstříc, i když vám zrovna není do zpěvu. A takový záznam v registru, to pro nebankovní úvěr není žádný problém. Nebankovní společnost váš záznam v každém případě ověří a posoudí, už proto, že je to její zákonnou povinností. Ale ani ten menší, ani větší zápis nemusí být překážkou pro to, aby vám společnost půjčila požadovanou sumu peněz.

puzzle

Pravda je, že zápis v registru na to, zda budete pravidelně splácet, nemá ve většině případů žádný vliv. Každopádně se jedná o vyšší riziko pro věřitele, který vám bude důvěřovat, proto počítejte s tím, že takové riziko bude přirozeně vyváženo vyšší úrokovou mírou. Je tedy na vás, abyste se rozhodli, jak moc peníze potřebujete, jak moc na svou půjčku spěcháte, a zda si můžete dovolit čekat do doby, než váš záznam z registru zmizí. Navíc je tu vždy možnost sjednanou půjčku refinancovat v době, kdy bude váš záznam z registru vymazán.
Každý tak má právo na půjčku a může si vybrat, zda o ni opravdu stojí anebo raději počká.