Zaměstnanci firmy Microsoft mají nové kanceláře v korunách stromů

Microsoft, který byl 4. dubna 1975 založený pány Gatesem a Allenem, si vždy zakládal na pozitivním dopadu na životní prostředí a i jeho aktivní podpoře. Nejen, že instaloval tisíce solárních panelů na výrobu elektřiny pro všechna svá zázemí nebo začal využívat alternativní zdroje v dopravě (pro své zaměstnance například pořídil tzv. hybridní automobily). Společnost šla nyní ještě dál. Jednou z její strategie je i přinést přírodu do kanceláří a dalších prostor budov, aby tak u svých zaměstnanců podnítil kreativitu i soustředění, zmírnil stres z práce. Přírodní materiály a barvy v lidech vyvolávají klid a soulad, k práci mají větší chuť a jsou šťastnější, nehledě na příznivý vliv na zdraví.
budova Mircoftu
Naprostou novinkou a zatím světovým unikátem, která se nachází v samotném sídle Microsoftu v Redmondu ve Washingtonu v USA, je vystavění třech domů v korunách stromů, kde najdeme zasedací místnost i kanceláře. Dva domy už své dveře zaměstnancům otevřely a jsou plně využívány, třetí, odpočinkový salónek, teprve na svou premiéru ještě koncem tohoto roku čeká. Z jedné strany jsou „domečky“ vybaveny nejmodernější technikou, samozřejmostí je všudypřítomná wi-fi nebo nespočet zásuvek, na stranu druhou se stavby chovají ekologicky, kdy se například maximum světla snaží vnášet pomocí světlíků ve stropě a pocit z obklopující přírody je tak o to přirozenější a intenzivnější.
Prvotní ohlasy zaměstnanců jsou zatím velice kladné, díky nové příležitosti nyní pracují více venku a cítí se uvolněnější i zdravější. A to i přes to, že kanceláře v korunách stromů některým připomínají spíše hobití doupě než klasické moderní kanceláře typické pro počítačové firmy.
laptop na trávě
Microsoft má v současné době téměř 130 tisíc zaměstnanců a kromě operačních systémů a kancelářských balíčků, s kterými vstoupili na trh a zajistili si tak svou jistou pozici, se nyní začali věnovat i herním konzolím, mobilním telefonům nebo tabletům. Roční obrat společnosti se pohybuje kolem 90 miliard dolarů.