Čistá voda ve vašem bazénu

Koupání v bazénu je většinou velice příjemné, zvláště, pokud je bazén váš. Ovšem může to být i nepříjemná záležitost. Hlavně, když se nestaráte o čistotu vody.

Čistá voda ve vašem bazénu

Letní vedra jsou pro někoho požehnání, jiní to zase nevidí tak pozitivně. Přeci jen, tropická vedra nejsou pro nejen lidský organismus zase kdovíjak úžasná a je potřeba se během takovýchto dní vyvarovat dlouhým pobytům na přímém slunci a rovněž i konzumovat zvýšené množství tekutin, hlavně vody. Ovšem netrpí pouze vnitřní orgány, případně psychika, ale za uši během suchých dní může dostávat pořádně i pokožka. Jedná se o největší orgán lidské tělo a je tedy vhodné se o něj náležitě starat.

Moderní bazén

To znamená hydratovat, čehož ale zvýšeným příjmem tekutin nedocílíte. V letních dnech byste se tak měli častěji sprchovat, případně si jít i zaplavat. Nejenže vaše pokožka dostane to, po čem touží, ale zároveň takto zchladíte celý organismus, což je rozhodně velice žádoucí. V případě, že máte možnost, měli byste si na zahradě postavit bazén. Nikde není řečeno, že se musí za každou cenu jednat o velkou vodní plochu. I menší nadzemní modely poskytují dostatečné množství osvěžení, aniž by vás stály několik výplat. Abyste však mohli takovýto i bazén správně provozovat, budete potřebovat vhodné dezinfekční prostředky.

Dezinfekce

Mezi ty patří hlavně chlór, který se v našich zeměpisných šířkách používá takřka všude. Je nejen nedílnou součástí privátních bazénů, ale rovněž i veřejných koupališť. Chlór je velice účinný, a dokonce je i docela levný, ale má jednu drobnou chybu – dráždí. Hlavně lidé s citlivější pokožkou si na jeho negativní účinky často stěžují. Místo něj můžete klidně zvolit třeba preparát s aktivním kyslíkem, případně i mořskou sůl. Ta ale musí mít pro správné fungování navíc solonizační jednotku.

Plavání

Krom chemických prostředků můžete vodu v bazénu ochránit ještě pomocí solární plachty. Tento ryze praktický doplněk je velice užitečný nejen z důvodu zachycení případných větších nečistot, ale zároveň umí během slunečných dní ohřívat i vodu. A to zcela zadarmo.